Sobota 22 lipca, godz. 16:00
Szczyrkowski Ośrodek Kultury
ul. Beskidzka 106
Zajęcia odbywają się na terenie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku-Buczkowicach, ul. Grunwaldzka 220.
Uczestnicy obozu zakwaterowani są w Internacie Szkoły Mistrzostwa Sportowego (pod tym samym adresem).
Kadra obozu MOJA INTERPRETACJA to specjalnie dobrani instruktorzy na co dzień pracujący z młodzieżą. Poprowadzą zajęcia indywidualne i zespołowe z wykorzystaniem nowoczesnych, sprawdzonych i zdrowych metod uczenia śpiewu rozrywkowego i rehabilitacji głosu: techniki MIX i FLOW PHONATION. Wszyscy są doświadczonymi, koncertującymi artystami. Podczas koncertu finałowego sięgną po instrumenty i jako członkowie zespołu będą akompaniować uczestnikom obozu, wykonującym własne interpretacje wybranych piosenek, opracowane w czasie trwania obozu.
14:00-15:00 PRZYJAZD UCZESTNIKÓW, zakwaterowanie
15:30-17:30 przesłuchanie uczestników, wstępny wybór piosenek na koncert
18:00-18:30 kolacja
18:30-21:00 zespół wokalny
Rano – czas wolny, możliwość wyjścia na Mszę Św., spacer
Po południu:
Zajęcia z podziałem na grupy: Indywidualne lekcje śpiewu / zajęcia aktorskie / konsultacje „zdrowy głos”
Warsztat: Zdrowa rozgrzewka i ćwiczenia rehabilitacyjne na zmęczony głos. Lax Vox i ćwiczenia SOVT.
Wykład: Praca w zespole artystycznym.
Zajęcia wg standardowego planu dnia – patrz dół strony.
8:00 porządki w pokojach, pakowanie
9:00 śniadanie
10:00-12:30 próba generalna
13:00 obiad
14:00 przygotowanie do koncertu
14:30 wyjazd autobusem na miejsce koncertu
16:00 KONCERT FINAŁOWY
Szczyrkowski Ośrodek Kultury
ul. Beskidzka 106
18:00 wspólne zdjęcie
18:15 powrót autobusem z koncertu do internatu
18:30 wymeldowanie, wyjazd uczestników z rodzicami lub upoważnionymi opiekunami
Cena obejmuje: noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie, warsztaty, koncert i dodatkowe atrakcje, opiekę wychowawcy.
Dojazd i powrót – we własnym zakresie.
Tancerz, choreograf, aktor. Przez 10 lat trenował wyczynowo akrobatykę zdobywając sportową klasę mistrzowską. Posiada dyplom tancerza zawodowego ZASP. Jego debiut sceniczny miał miejsce w Indiach. Od tamtego czasu występował z teatrem w Kanadzie, Chinach, Wielkiej Brytanii, oraz krajach całej Europy. Prowadził zajęcia z body conditioning oraz z tańca współczesnego w ramach Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej w Bytomiu, jak również w ramach Studium Teatru Fizycznego powstałym przy ŚTT. Aktualnie współpracuje z Teatrem Słowackiego, Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, Teatrem KTO i Operą Krakowską. Realizował ruch sceniczny teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz w teatrze Hothaus, był tancerzem Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu. Uczy tańca współczesnego. Jego wychowankowie studiują na wyższych uczelniach tanecznych w Polsce i w Europie. Tworzy własne spektakle autorskie, prowadzi warsztaty z tańca współczesnego.
Wokalistka, pedagog. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Współpracuje z licznymi gwiazdami m.in. z Ewą Farną, Haliną Młynkową, śpiewając chórki. Ponadto jako solistka uczestniczy w wielu projektach, np. dzieło Michała Jurkiewicza „Śrubki” czy „Giganci Gitary”. Jej pasją jest dzielenie się swoją wiedzą o głosie i śpiewie. Mistrzyni stylistyki wokalnej, potrafi stylowo zaśpiewać i nauczyć śpiewać w dowolnym stylu muzycznym. Wykładowca Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.
Wokalista, autor muzyki i tekstów, instrumentalista, pedagog wokalny oraz założyciel kanału „Śpiewaj Świadomie” na YouTube. Absolwent m.in. Krakowskiej Szkoły Jazzu oraz Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale wokalistyki jazzowej. Stypendysta Akademicki oraz laureat stypendium Ministra Kultury. Swój warsztat wokalny pedagogiczny opiera o nowoczesne techniki śpiewu. Nieustannie uczestniczy w wielu warsztatach metodyki nauczania śpiewu, seminariach naukowych, poszerzając swoją wiedzę w polskim i międzynarodowym gronie. Był wykładowcą m.in. w Krakowskiej Szkole Jazzu. Aktualnie prowadzi lekcje we własnym studio wokalnym oraz warszaty wokalne na terenie całej Polski.
Laureat wielu polskich i międzynarodowych festiwali, zwycięzca „Szansy na Sukces” z Anią Dąbrowską. Jego kompozycje emitowały takie stacje radiowe jak: Polskie Radio Trójka, Jedynka, Czwórka, Melo Radio, Radio ChilliZet. Pojawiał się również m.in w TVN, TVP, Polsat.
W 2019 roku wydał swój autorski album „Zaufaj mi”.
Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, a obecnie doktorantka na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (pedagogika). Wykładowczyni akademicka na kierunkach arteterapia i muzykoterapia. Jako członkini i współzałożycielka Stowarzyszenia Wokalistów MIX, wieloletnia nauczycielka śpiewu, instruktorka dziecięcych i młodzieżowych zespołów wokalnych propaguje ideę bezpiecznego, wszechstronnego i skutecznego kształcenia głosu zgodnie z założeniami metod mix singing i flow phonation. Swój warsztat nauczycielski buduje w oparciu o wiedzę czerpaną od światowej sławy autorytetów w dziedzinie wokalistyki. Od lat bierze udział w warsztatach i konferencjach poświęconych metodyce nauczania, technice i stylistyce śpiewu.
Wokalistka, flecistka, gitarzystka, dyrygent, pedagog. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach i studium reżyserii dźwięku w Krakowie. Akredytowany nauczyciel, członek zarządu ds. Europy i mentor nauczycieli w międzynarodowym stowarzyszeniu nauczycieli IVTOM. Założycielka zespołu „Sąsiedzi”, z którym nagrała 3 albumy i zdobyła liczne nagrody. Z gliwickim Teatrem „A” współpracowała jako aranżer, kompozytor, instruktor wokalny, realizator dźwięku, flecistka i wokalistka, nagrała 6 płyt. Pracowała w MDK w Gliwicach jako instruktor koła wokalnego, wydała 3 płyty swoich podopiecznych. Jest wykładowcą Krakowskiej Szkoły Jazzu, współpracowała z Gliwickim Teatrem Muzycznym jako konsultant wokalny. Koncertuje w kraju i za granicą (Holandia, Francja, Czechy, Niemcy, USA), organizuje warsztaty. Laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Gliwice za osiągnięcia w dziedzinie kultury. Prowadzi własne studio wokalne „Singart” www.singart.pl
Aleksander Kopański – ruch i aktorstwo, interpretacja utworu
Ewa Niewdana-Hady – śpiew, wykłady i warsztaty: interpretacja muzyczna, backing vocals
Marcin Łazarski – śpiew, wykłady i warsztaty: improwizacja wokalna, stylistyka w utworach
Grażyna Dzwonowska – śpiew, rytmika, songwriting, zespół wokalny
Dominika Płonka – wykłady i warsztaty: emisja głosu, indywidualne konsultacje „zdrowy głos”
Ćwiczenia SOVT (semi ocluded vocal tract) to techniki treningowe, które polegają na częściowym zamknięciu drogi oddechowej podczas śpiewu. Pomagają one poprawić rezonans, kontrolę powietrza i stabilizację głosu, a także redukują napięcie w strukturach głosowych. Przykładowymi ćwiczeniami SOVT są np. śpiew przez rurkę, lub śpiewanie na odpowiednio dobranych spółgłoskach.
Sukces artysty zależy od harmonijnego współdziałania z innymi członkami zespołu, umiejętności słuchania, komunikacji i elastyczności w adaptacji do różnych stylów i osobowości. Zdolność do współpracy przekłada się na tworzenie unikalnych i inspirujących dzieł artystycznych.
Jeśli nie wiesz dlaczego covery jednej piosenki wykonane przez dwóch odrębnych artystów różnią się od siebie, choć to ta sama melodia i tekst , to zajęcia stylistyki wyjaśnią ci to zagadnienie. Jedna piosenka wykonana w różnych stylistykach : swing, pop, reagge, funk , ballada – czy to możliwe ? Oczywiście. Jeśli tylko znasz podstawowe zasady każdej stylistyki. Nauczymy się tego podczas naszych zajęć.
Opis: Praktyczne zajęcia z ćwiczeniami rytmicznymi i improwizacją. Jak ćwiczyć frazowanie, artykulację i feeling w rytmicznych gatunkach muzycznych takich jak: funk, soul, pop, blues.
Podczas zajęć poznamy podstawowe zasady układania chórków , różne ich rodzaje i dobieranie odpowiednich brzmień głosu. Zajęcia teoretyczne będą poparte ćwiczeniami i eksperymentami muzycznymi.
Co powinien wiedzieć wokalista, aby stać się pełnoprawnym członkiem zespołu? Jak komunikować się z muzykami? Terminologia, teoria i praktyczne porady.
to nie tyko „wuef”, to nauka świadomości własnego ciała i umiejętności wykorzystania jego możliwości na scenie. To także elementy wielu technik, z których każdy świadomy artysta czerpie, aby dbać o kondycję.
tym, którzy marzą o własnej twórczości muzycznej proponujemy zajęcia z podstaw kompozycji. Uczestnicy warsztatu poznają praktyczne sposoby na tworzenie tekstów i muzycznej warstwy piosenek.
indywidualne zajęcia z instruktorem (30 min. dziennie), na których uczestnicy skupią się na opracowaniu własnej, niepowtarzalnej interpretacji wybranej piosenki, która zostanie wykonana na koncercie finałowym. Zajęcia prowadzone będą z wykorzystaniem m. in. elementów techniki mix, aby śpiewać zdrowo i nie męczyć głosu.
zajęcia kształcące umiejętność wspólnego śpiewu. Uczestnicy pracują nad intonacją i poczuciem harmonii, a także współpracy. Efektem zajęć zespołu będzie opracowanie piosenki na koncert finałowy.
Rozwijanie muzycznej kreatywności, swobody i pewności siebie, a także orientacji w harmonii i formie muzycznej
trening rytmicznej punktualności i precyzji – bez chodzenia na palcach, piętach i taktowania! 😀 – niezbędnej zwłaszcza dla sprawnej współpracy z zespołami instrumentalnymi i wokalnymi.
emisja głosu z elementami rehabilitacji (każdy uczestnik 1x w czasie obozu). Młodzi wokaliści nabywają umiejętność zdrowego rozśpiewania z wykorzystaniem metody flow phonation oraz stosowania technik rehabilitacji głosu zmęczonego (Lax vox, SOVT).
1) Przesłanie zgłoszenia mailem na adres: obozy@mix.org.pl
Temat maila: MI 2023- ZGŁOSZENIE – Imię i nazwisko uczestnika
Treść maila:
– Zgłaszam udział …. (Imię i nazwisko uczestnika)… w letnim obozie MOJA INTERPRETACJA 2023
– Dane do faktury: Imię i nazwisko rodzica / opiekuna zgłaszającego, adres
– Numer telefonu do kontaktu
2) W mailu potwierdzającym zgłoszenie uczestnik otrzymuje kartę kwalifikacyjną i umowę.
3) W ciągu 14 dni od otrzymania maila potwierdzającego zgłoszenie Rodzice/Opiekunowie Uczestnika wpłacają zaliczkę oraz przesyłają:
– SKANY wypełnionych dokumentów na mail: obozy@mix.org.pl
– ORYGINAŁY wypełnionych dokumentów (karta obozowa i umowa) pocztą tradycyjną pod poniższy adres:
„Aventura” Wojciech Tomecki
ul. Sienkiewicza 29b/31
44-190 Knurów
Aventura Wojciech Tomecki
Nr konta: 04 1050 1298 1000 0097 1999 6713, ING Bank Śląski S.A.
Tytuł wpłaty: nazwisko i imię uczestnika, MI2023 SZCZYRK.