BRUKSIZM jest zjawiskiem zdrowotnym coraz częściej występującym w społeczeństwie, a wobec tego dotyczy również osób zajmujących się głosem. Co więcej, jego konsekwencje dotykają całego traktu głosowego, a nie jedynie narządu żucia.
W trakcie szkolenia zostaną przybliżone m.in. takie aspekty jak etiologia i klasyfikacja bruksizmu, podział bruksizmu, sposoby jego rozpoznawania, konsekwencje dla narządu żucia i traktu głosowego oraz podejścia i sposoby leczenia i terapii. Poruszony zostanie również temat leczenia bruksizmu poprzez iniekcje z toksyny botulinowej
DLA KOGO?
szkolenie “Bruksizm jako problem wokalistów i osób uczących śpiewu” skierowany jest do osób śpiewających oraz specjalistów zajmujących się głosem, czyli wokalistów, logopedów, nauczycieli śpiewu oraz emisji głosu, chcących pogłębić swoją wiedzę na temat bruksizmu .
CELE
Celem warsztatu jest zapoznanie uczestników z podstawowymi zgadanieniami dotyczącymi bruksizmu, a także zrozumienie przez nich mechanizmów, jakie wywołują lub nasilają bruksizm. Ponadto uczestnicy nauczą się rozpoznawać konsekwencje, jakie bruksizm niesie dla funkcjonowania głosu oraz poznają sposoby radzenia sobie z tym problemem.
Program szkolenia:
Czym jest bruksizm i jak go klasyfikujemy?
Podział bruksizmu. Czy to tylko zgrzytanie zębami?
Etiologia i patogeneza bruksizmu.
Objawy bruksizmu i sposoby jego rozpoznawania.
Bruksizm jako choroba stylu życia.
Jakie konsekwencje niesie bruksizm dla narządu żucia i traktu głosowego?
Sposoby leczenia – farmakologiczne i niefarmakologiczne
Komplementarne i alternatywne sposoby leczenia bruksizmu
Gdzie?
Na platformie Zoom
Kiedy?
31 stycznia 2024
W jakich godzinach?
10:00 - 13:00
Pytania?
tel.: 698 937 046
CENA KURSU:
EARLY BIRD - 199 zł do 12 stycznia
280 zł po 12 stycznia
Fizjoterapeuta z prawie 10-letnim stażem pracy – absolwent fizjoterapii Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, osteopata, terapeuta manualny, terapeuta czaszkowo-krzyżowy, terapeuta CRAFTA.
Ukończył wiele specjalistycznych szkoleń z zakresu m.in. rehabilitacji zaburzeń głosu, manualnej terapii krtani – zarówno w nurcie Lesley Mathieson, jak i u Jacoba Liebermana, terapii czaszkowo-krzyżowej, osteopatii w logopedii, kinesiotapingu, tapingu głowy, szyi i twarzoczaszki, pinopresury, suchego igłowania, terapii wisceralnej, przezskórnej elektrolizy EPTE, Craniofacial Therapy czy diagnozowania i usprawniania zaburzeń połykania.
Od początku swojej kariery szczególnie pasjonowały go sposoby rozwiązywania dysfunkcji w obrębie narządów głowy i szyi, w tym czaszki, krtani, narządu żucia, języka. Doświadczenie w pracy z pacjentami laryngologicznymi i foniatrycznymi zdobył podczas wolontariatu w Klinice Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy, współpracując z Kliniką Foniatrii i Audiologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 w Bydgoszczy, a także pracując w Kolejowym Szpitalu Uzdrowiskowym w Ciechocinku, gdzie prowadził terapię manualną w trakcie turnusów rehabilitacyjnych w ramach prewencji i terapii zawodowych zaburzeń głosu.
Prywatnie wegetarianin, który najchętniej spędza czas z dala od miejskiego zgiełku, wędrując lub biegając leśnymi ścieżkami w towarzystwie swoich dwóch psów. Tam czuje się najlepiej, dlatego w pracy stara się korzystać z tego połączenia i pracować zgodnie z prawami natury w modelu biodynamicznym.