Niedziela, 4 sieprnia, godz. 12:00
Gminny Ośrodek Kultury w Buczkowicach, ul. Wyzwolenia 554, 43-374 Buczkowice
Zajęcia odbywają się na terenie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku-Buczkowicach, ul. Grunwaldzka 220.
Uczestnicy obozu zakwaterowani są w Internacie Szkoły Mistrzostwa Sportowego (pod tym samym adresem).
Kadra obozu MOJA INTERPRETACJA to specjalnie dobrani instruktorzy na co dzień pracujący z młodzieżą. Poprowadzą zajęcia indywidualne i zespołowe z wykorzystaniem nowoczesnych, sprawdzonych i zdrowych metod uczenia śpiewu rozrywkowego i rehabilitacji głosu: techniki MIX i FLOW PHONATION. Wszyscy są doświadczonymi, koncertującymi artystami. Podczas koncertu finałowego sięgną po instrumenty i jako członkowie zespołu będą akompaniować uczestnikom obozu, wykonującym własne interpretacje wybranych piosenek, opracowane w czasie trwania obozu.
14:00-15:00 PRZYJAZD UCZESTNIKÓW, zakwaterowanie
15:30-17:30 przesłuchanie uczestników, wstępny wybór piosenek na koncert
18:00-18:30 kolacja
18:30-21:00 zespół wokalny
Rano – czas wolny, możliwość wyjścia na Mszę Św., spacer
Po południu:
Zajęcia z podziałem na grupy: Indywidualne lekcje śpiewu / zajęcia aktorskie / konsultacje „zdrowy głos”
Warsztat: Zdrowa rozgrzewka i ćwiczenia rehabilitacyjne na zmęczony głos. Lax Vox i ćwiczenia SOVT.
Wykład: Praca w zespole artystycznym.
Zajęcia wg standardowego planu dnia – patrz dół strony.
Jeden z tych dni (zależnie od pogody) zostanie przeznaczony na wycieczkę.
8:00 porządki w pokojach, pakowanie
9:00 śniadanie
10:00-11:30 próba generalna
12:00 KONCERT FINAŁOWY (adres: Gminny Ośrodek Kultury w Buczkowicach, ul. Wyzwolenia 554, 43-374 Buczkowice)
14:15 powrót autobusem z koncertu do internatu
14:30 wymeldowanie, wyjazd uczestników z rodzicami lub upoważnionymi opiekunami
TERMINY MOJA | CENA |
PIERWSZY
| 2500 |
DRUGI
| 2700 |
TRZECI
| 2900 |
Cena obejmuje: noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie, warsztaty, koncert i dodatkowe atrakcje, opiekę wychowawcy.
Dojazd i powrót – we własnym zakresie.
Na życzenie Rodziców możemy skontaktować ze sobą osoby mieszkające w pobliżu, aby pomóc w zorganizowaniu wspólnego dojazdu.
Tancerz, choreograf, aktor. Przez 10 lat trenował wyczynowo akrobatykę zdobywając sportową klasę mistrzowską. Posiada dyplom tancerza zawodowego ZASP. Jego debiut sceniczny miał miejsce w Indiach. Od tamtego czasu występował z teatrem w Kanadzie, Chinach, Wielkiej Brytanii, oraz krajach całej Europy. Prowadził zajęcia z body conditioning oraz z tańca współczesnego w ramach Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej w Bytomiu, jak również w ramach Studium Teatru Fizycznego powstałym przy ŚTT. Aktualnie współpracuje z Teatrem Słowackiego, Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, Teatrem KTO i Operą Krakowską. Realizował ruch sceniczny teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz w teatrze Hothaus, był tancerzem Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu. Uczy tańca współczesnego. Jego wychowankowie studiują na wyższych uczelniach tanecznych w Polsce i w Europie. Tworzy własne spektakle autorskie, prowadzi warsztaty z tańca współczesnego.
Joanna Koćwin – choreograf, pedagog tańca, nauczyciel dyplomowany. Absolwentka Instytutu Muzyki Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Reżyser Teatru Dzieci i Młodzieży (Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego w Krakowie). Absolwentka Akademii Pedagogicznej im Jana Długosza w Częstochowie na kierunku Integracja i Terapia przez sztukę. Dyplomowany menedżer Kultury (Akademia Ekonomiczna w Katowicach). Wykładowca na kursach szkoleniowych dla trenerów z zakresu metodyki tańca w Centrum Edukacji tanecznej i Choreograficznej w Opolu.
Uhonorowana nagrodą Śląskiego Kuratora Oświaty za osiagnięcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze, oraz szczególne osiągnięcia w edukacji artystycznej dzieci i młodzieży.
Wokalistka, pedagog. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Współpracuje z licznymi gwiazdami m.in. z Ewą Farną, Haliną Młynkową, śpiewając chórki. Ponadto jako solistka uczestniczy w wielu projektach, np. dzieło Michała Jurkiewicza „Śrubki” czy „Giganci Gitary”. Jej pasją jest dzielenie się swoją wiedzą o głosie i śpiewie. Mistrzyni stylistyki wokalnej, potrafi stylowo zaśpiewać i nauczyć śpiewać w dowolnym stylu muzycznym. Wykładowca Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.
Kasia Blat – wokalistka , autorka tekstów i muzyki, nauczyciel śpiewu i emisji głosu.
Światło dzienne ujrzały do tej pory jej dwa autorskie single „ Ostatni sierpniowy dzień” i „Koniec i początek”. Na stałe współpracuje z zespołami Play& Pray i Rzeszów Klezmer Band. Kasia na scenie występuje jako solistka , ale też współpracuje przy wielu projektach jako członek zespołów i orkiestr śpiewając chórki np. w projektach „Music from the moon”, oratorium „Do Betlejem” ( Filharmonia Futura), „Wodecki Twist festiwal” (2019).
Na co dzień związana z Szkołą Muzyczną I i II st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie gdzie prowadzi klasę wokalistyki jazzowej.
Oprócz pracy wokalisty i nauczyciela śpiewu Kasia pracuje jako logopeda zajmując się m.in. terapią miofunkcjonalną i terapią wad wymowy.
Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, a obecnie doktorantka na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (pedagogika). Wykładowczyni akademicka na kierunkach arteterapia i muzykoterapia. Jako członkini i współzałożycielka Stowarzyszenia Wokalistów MIX, wieloletnia nauczycielka śpiewu, instruktorka dziecięcych i młodzieżowych zespołów wokalnych propaguje ideę bezpiecznego, wszechstronnego i skutecznego kształcenia głosu zgodnie z założeniami metod mix singing i flow phonation. Swój warsztat nauczycielski buduje w oparciu o wiedzę czerpaną od światowej sławy autorytetów w dziedzinie wokalistyki. Od lat bierze udział w warsztatach i konferencjach poświęconych metodyce nauczania, technice i stylistyce śpiewu.
dr hab. Bartosz Listwan, prof. UŚ – pedagog, wokalista, kompozytor, autor tekstów. Doktor habilitowany w dyscyplinie sztuki muzyczne, wykładowca Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Konsultant wokalny Teatru Rozrywki w Chorzowie. Absolwent wokalistyki jazzowej na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach w klasie dr Ewy Mentel.
Od 2007 roku członek zespołu naukowo-dydaktycznego Instytutu Sztuk Muzycznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz zespołu artystycznego Teatru Rozrywki w Chorzowie (do 2016 roku).
W 2020 roku uzyskał stopnień naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie sztuki w dyscyplinie sztuki muzyczne na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.
Obecnie w charakterze wokalisty współpracuje m.in. z big-bandem Big Silesian Band oraz w charakterze konsultanta wokalnego z zespołem artystycznym Teatru Rozrywki w Chorzowie, odpowiadając m.in. za przygotowanie wokalne zespołu artystycznego do musicali: Koty A. L. Webbera, TOOTSIE Davida Yazbeka, spektaklu muzycznego Katarzyny Błaszczyńskiej DWANAŚCIE GODZIN Z ŻYCIA KOBIETY, koncertu: Zatańczmy! Koncert sylwestrowy 2022/2023 oraz autorskiego recitalu: W pogoni za aniołami… Autor solowych projektów artystycznych – płyty CD: „Wracam do domu – Legenda miasta Złotoryja” oraz płyty CD: „W pogoni za aniołami…” pierwszego monograficznego zapisu dokumentującego autorską twórczość wokalno-instrumentalną.
Wokalistka, flecistka, gitarzystka, dyrygent, pedagog. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach i studium reżyserii dźwięku w Krakowie. Akredytowany nauczyciel, członek zarządu ds. Europy i mentor nauczycieli w międzynarodowym stowarzyszeniu nauczycieli IVTOM. Założycielka zespołu „Sąsiedzi”, z którym nagrała 3 albumy i zdobyła liczne nagrody. Z gliwickim Teatrem „A” współpracowała jako aranżer, kompozytor, instruktor wokalny, realizator dźwięku, flecistka i wokalistka, nagrała 6 płyt. Pracowała w MDK w Gliwicach jako instruktor koła wokalnego, wydała 3 płyty swoich podopiecznych. Jest wykładowcą Krakowskiej Szkoły Jazzu, współpracowała z Gliwickim Teatrem Muzycznym jako konsultant wokalny. Koncertuje w kraju i za granicą (Holandia, Francja, Czechy, Niemcy, USA), organizuje warsztaty. Laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Gliwice za osiągnięcia w dziedzinie kultury. Prowadzi własne studio wokalne „Singart” www.singart.pl
Aleksander Kopański – ruch i aktorstwo, interpretacja utworu (grupa średnia i starsza)
Joanna Koćwin – ruch i aktorstwo, interpretacja utworu (grupa młodsza)
Ewa Niewdana-Hady – śpiew, warsztat: riffy i ozdobniki
Katarzyna Blat – śpiew, warsztat: stylistyka w utworach
Grażyna Dzwonowska – śpiew, zespół wokalny, pieśni cykliczne (Circle songs)
Bartosz Listwan – śpiew, warsztaty grupowe
1. „Laboratorium stylistyczne”
Ozdobniki, vibrato, przester, glissy, zmiany rejestrów itp. w kontekście gatunków i stylów muzycznych.
prowadząca: Katarzyna Blat
2. „Laboratorium emisyjne” – jak śpiewać zdrowo
prowadząca: Dominika Płonka
3. „Laboratorium polifoniczne” – grupowa improwizacja wokalna w formie circle songs.
prowadząca: Grażyna Dzwonowska
4. „Laboratorium techniczne” – Praca nad biegłością i precyzją w riffach i ozdobnikach.
prowadząca: Ewa Niewdana-Hady
5. „Laboratorium harmoniczne” – Odkrywanie bogactwa współbrzmień podczas prób obozowego zespołu wokalnego.
prowadząca: Grażyna Dzwonowska
1) Na stronie:
https://aventura.turystyka.pl/oboz-wokalny/
wypełnij formularz rejestracyjny dostępny po naciśnięciu przycisku „ZAPISZ SIĘ NA KOLONIE”.
2) W mailu potwierdzającym zgłoszenie uczestnik otrzymuje kartę kwalifikacyjną i umowę.
3) W ciągu 14 dni od otrzymania maila potwierdzającego zgłoszenie Rodzice/Opiekunowie Uczestnika wpłacają zaliczkę oraz przesyłają:
– ORYGINAŁY wypełnionych dokumentów (karta obozowa i umowa) pocztą tradycyjną pod poniższy adres:
„Aventura” Wojciech Tomecki
ul. Sienkiewicza 29b/31
44-190 Knurów
Aventura Wojciech Tomecki
Nr konta: 04 1050 1298 1000 0097 1999 6713, ING Bank Śląski S.A.
Tytuł wpłaty: nazwisko i imię uczestnika, MI2023 SZCZYRK.