Melissa Cross – warsztaty wokalne
METAL & ROCK
Wykładowcy
HubertNoé, ENT (Wiedeń, Austria) – jeden z najbardziej cenionych foniatrów na świecie. Lekarz i zarazem nauczyciel śpiewu. Doradca i nauczyciel w operze wiedeńskiej.Od dziecka związany ze sztuką wokalną, był solistą chóru dziecięcego w Heidelbergu. Autor wielu cennych artykułów naukowych, międzynarodowej sławy doradca autorów podręczników wokalnych. Specjalizuje się między innymi w formantach śpiewaczych.
Agata Piśko (Austria) – Wokalistka jazzowa i nauczyciel śpiewu. Krakowianka mieszkająca od wielu lat w Grazu. Studiowała śpiew w Polsce, USA i w Austrii. Absolwentka Wydziału Jazzu Uniwersytetu Muzyki i Sztuk Scenicznych w Grazu. Członkini i mentorka Nauczycieli IVTOM. Prowadzi zajęcia w Szkole Pedagogicznej w Grazu oraz w Szkole Muzycznej Miasta Eggersdorf. Pracuje jako trener wokalny z większymi zespołami i chórami takimi jak Pop Vox Graz i Gospel Chor Graz. Założycielka studio wokalnego Agata Pisko Vocal Corner. Wokalistka w kwartecie wokalnym D.I.V.A. i w jazzowej formacji Agata Pisko Trio. W Polsce corocznie wspólnie z Lora Szafran prowadzi klasę wokalna na warsztatach jazzowych Międzynarodowej Letniej Akademii Jazzu w Krakowie.
Paulina Kujawska – Absolwentka wokalistyki Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, studiowała również w Hochschule für Musik w Kolonii. Występuje czynnie w różnorodnych projektach muzycznych od jazzu i rhythm & bluesa poprzez hip hop i pop aż do folku. Solistka Orkiestry „Kukla Band” pod dyr. Z. Kukli, solistka big bandu „Cracovia” pod dyr. I. Stojka. Wokalistka popowego zespołu „Enjoy”. Współpracowała z Wojciechem Karolakiem, Triem Wojciecha Groborza. Jerzym Filarem i zespołem „Nasza Basia Kochana”. Z zespołem „Paulina Savah Band” występowała na festiwalach jazzowych w Polsce, Austrii, Niemczech i Finlandii. Od 2001 r. pracuje jako wykładowca w Krakowskiej Szkole Jazzu.
Piotr Markowski (Radom) – nauczyciel śpiewu, chórmistrz, pianista, aranżer, akompaniator. Ukończył Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie dyrygentury chóralnej, Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie oraz Szkołę Muzyczną II st. im. Oskara Kolberga w Radomiu. Jest nauczycielem mentorem w Inernational Voice Teacher of MIX . Uczy emisji głosu w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. Prowadzi studia wokalne w kilku ośrodkach kultury na Mazowszu. Pracuje, zarówno z solistami, jak i grupami wokalnymi (w tym chór kameralny). Współpracuje jako konsultant wokalny z Teatrem Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Jest autorem licznych opracowań wokalnych oraz aranżacji muzycznych. Zasiada jako juror w festiwalach i konkursach wokalnych w całej Polsce. Z pasją i zaangażowaniem oddaje się pedagogice wokalnej, zgłębiając naturę, fizjologię oraz funkcjonowanie ludzkiego głosu.
www.piotrmarkowski.com
Justyna Motylska (Kraków) – Absolwentka wokalistyki Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Wokalistka jazzowa i nie tylko. Jako solistka była gwiazdą kilku znaczących festiwali jazzowych. Jako background vocal współpracowała z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Jej głos brzmi na 13 albumach płytowych różnych wykonawców. Jako trener wokalny współpracuje również z kilkoma polskimi teatrami – m.in. Teatr Bagatela w Krakowie, Teatr Nowy w Poznaniu, Gliwicki Teatr Muzyczny. W latach 2007 – 2011 była również wykładowcą Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.
Dominika Płonka – Wokalistka, flecistka, pedagog, członek zarządu ds. Europy i mentor w stowarzyszeniu IVTOM. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach i studium reżyserii dźwięku w Krakowie. Współpracuje z Teatrem „A”, z którym nagrała 6 płyt. Założycielka zespołu „Sąsiedzi”, z którym nagrała 3 albumy i zdobyła m.in. Grand Prix międzynarodowego festiwalu „Shanties” w 2008 r. Laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Gliwice za osiągnięcia w dziedzinie kultury. Koncertuje w kraju i za granicą, organizuje festiwale, prowadzi warsztaty wokalne. Pracuje w MDK w Gliwicach jako instruktor koła wokalnego oraz prowadzi własne studio wokalne „Singart”. www.dominikaplonka.pl
Jakub Turkiewicz – Wokalista, pedagog, organista i dyrygent chóralny. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Kontakt z muzyką rozpoczął w Szkole Muzycznej w Gliwicach, grając na klarnecie i śpiewając w chórze. Śpiewał gospel w zespole „Cantate Deo” Norberta Blachy. Od przeszło 20 lat jest organistą, prowadzi chór, dla którego opracowuje utwory. Wspólnie z innymi chórami z Polskiego Związku Chórów i Orkiestr organizuje koncerty. Uczy śpiewu młodzież i dorosłych w różnym wieku. Współpracuje z profesjonalnymi nauczycielami oraz foniatrą. Stale pobiera lekcje u mistrzów z zagranicy, pogłębia swoją wiedzę. Prowadzi własne Studio Wokalno-Instrumentalne z rehabilitacją głosu „Struny”. www.struny.net
Grażyna Dzwonowska – Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie studiowała teorię muzyki (dyplom z wyróżnieniem) oraz kompozycję. Stypendystka Ministra Kultury na rok akademicki 2003/2004. Jest wokalistką, kompozytorką i pianistką oraz certyfikowaną nauczycielką śpiewu techniką Mix. Dla swoich uczniów przygotowuje autorskie lub zainspirowane pomysłami innych nauczycieli materiały – nuty, ćwiczenia, gry, zabawy, pomoce dydaktyczne, dzięki którym nauka nigdy nie nużącym zajęciem. Na niwie artystycznej udziela się jako wokalistka oraz instrumentalistka w projektach gliwickiego Teatru „A”, dla którego współtworzyła muzykę do kilku spektakli. Jest również współautorką muzyki do spektakli „Peer Gynt” i „Raj utracony” lubelskiego teatru ITP. Współpracuje z kwartetem smyczkowym Altra Volta jako autorka aranżacji (utwory rozrywkowe, kolędy, projekt „Soyka po śląsku”).
Maria Meyer – Aktorka teatralna. Zadebiutowała w olsztyńskim Teatrze im. Stefana Jaracza. Laureatka pierwszego miejsca w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, brała udział w festiwalu w Opolu. Grała w Teatrze Śląskim w Katowicach, a następnie podjęła stałą pracę w Chorzowskim Teatrze Rozrywki. Jej największymi rolami były: Anna w „Dwa razy tak”, Polly w „Operze za trzy grosze”, Sally Bowles w „Cabarecie”, Helena w „Firmie”, Hudel w „Skrzypku na dachu” oraz tytułowa Evy w polskiej prapremierze „Evity”, za którą otrzymała Specjalną Złotą Maskę. Na jej koncie znajdują się także: nagroda ZASP im. Leny Starke, nagroda Wojewody Katowickiego dla Młodych Twórców, nagroda prezydenta miasta Chorzowa w dziedzinie kultury oraz tytuł najpopularniej aktorki w plebiscycie Gazety Wyborczej i Wojewody Katowickiego. Daje solowe koncerty zarówno w kraju, jak i za granicą. W 1998 r. założyła własny teatr „Ma Scala”.
Iweta Kulczycka(Gliwice) – Tłumacz języka angielskiego z wykształcenia i profesji. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego i University College Galway. Żywo zainteresowana propagowaniem poprawnej wymowy angielskiej, również wśród polskich wykonawców. Prowadziła warsztaty i regularne zajęcia z zakresu poprawnego formowania głosek w mowie i śpiewie. Śpiewała w zespole muzyki irlandzkiej Duan. Pasjonuje się tradycyjną muzyką irlandzką, ale również tą z innych regionów. Mól książkowy z zamiłowania. Szczęśliwa żona i dumna mama.
Monika Gryksa – makijażystka, charakteryzatorka. Od 17-tu lat jest współpracownikiem TVP oddziału w Katowicach. Ma wieloletnie doświadczenie we współpracy z artystami sceny, kabaretu, teatru żywego planu jak też teatru telewizji. Pracuje również na planach teledysków, podczas koncertów, sesji fotograficznych, kampanii marketingowych i wyborczych, pokazów mody. Jej pasją jest historia sztuki.